02ARA
2014

Ferhat Büküş ‘Esrik’ - OYUN

 

OYUN

Ferhat Büküş ‘Esrik’ Türkçe/Turkish / saat: 20.30

Yazan - Oynayan : Ferhat Büküş

70 dk. İçmenin sorunu bu, diye düşündüm, kendime bir içki koyarken.Kötü bir şey olursa unutayım diye içersin; iyi bir şey olursa kutlayayım diye içersin; hiç bir şey olmazsa da bir şeyler olsun diye içersin.

C.Bukowski

 

03ara 2014

Sahand Sahebdivani ‘Cinlerin Sözcüsü’ OYUN

 

OYUN

Sahand Sahebdivani ‘Speaker of Djinns’ /Sahand Sahebdivani ‘Cinlerin Sözcüsü’ / saat: 20.30

English/İngilizce 90 min./ 90 dk. / İngilizce 90 dk.

Cinlere inanır mısınız? Benim büyük büyük annem inanırdı. Kocası ortadan kaybolduğunda, dağlarda isyancılara karşı savaşırken, büyük büyük annem mistik güçleri olan biirnden yardım almaya karar verdi. Gecenin bir yarısında kocasının kılığına girmiş, onun hala yaşadığını söyleyen cinleri görüdüler. Ciddi yaralanmıştı ama evin yolunu bulmaya çalışıyordu…

Cinlerin Sözcüsü’nde Sahand sizi klasik İran hikayeleriyle kendi ailesinin maceralarının iç içe girdiği bir yolculuğa çıakrıyor. Bazı hikayeleri öyle inanılması zor ki fazntaziyle gerçeklik arasındaki çizgiyi farketmekte zorluk çekeceksiniz.

Do you believe in Djinns? My great-grandmother sure did. When her husband disappeared, fighting rebels in the mountains, she sought the council of a mystic. In the middle of the night they saw the Djinns taking the shape of her husband, showing her he was still alive.

He was badly hurt but trying to find his way home... In Speaker of Djinns Sahand takes you on a trip that mixes Persian classical stories with the adventures of his own family. Some of his stories are so unbelievable, you have a hard time discerning where the border lies between fantasy and reality.

 

Page 1 of 2     1 2 3 »